Ramowy Plan Dnia w Przedszkolu w Mielnie

Ramowy rozkład dnia w Przedszkolu w Mielnie

Ramowy rozkład dnia w Przedszkolu w Mielnie w roku  szkolnym 2023/2024

6.30–8.00 – Schodzenie się dzieci. Zajęcia opiekuńcze. Inicjowanie rozmów z dziećmi, zabawy dowolne – stwarzanie sytuacji zabawowych służących realizacji pomysłów dzieci. Praca indywidualna o charakterze wyrównawczo-stymulującym oraz z dzieckiem zdolnym, zabawy integrujące grupę, prace porządkowe.

8.00–8.30 – Poranne ćwiczenia ruchowe. Przygotowanie do śniadania
– czynności porządkowe, czynności higieniczne i samoobsługowe w łazience.

8.30–9.00 – Śniadanie. Realizacja założeń programowych z zakresu kształtowania nawyków higienicznych i kulturalnych oraz dbałości o zdrowie.

9.00–11.30Realizacja zajęć edukacyjno-wychowawczych z całą grupą w oparciu o podstawę programową. Organizowanie zabaw twórczych i ruchowych zgodnie z tematyką zajęć. Swobodna zabawa dzieci przy niewielkim udziale nauczyciela. Zabawy swobodne w ogrodzie, zabawy tropiące, wycieczki i spacery – poznanie środowisk przyrodniczych i społecznych w najbliższym otoczeniu przedszkola(w przypadku niesprzyjającej aury-gry i zabawy ruchowe w salach).

(czas zajęć edukacyjnych jest dostosowany do wieku dzieci).

11.30–12.00 – Przygotowanie do obiadu. Czynności higieniczne i samoobsługowe. Praca dyżurnych, np. nauka nakrywania stołów do obiadu. Obiad (drugie danie). Realizacja założeń programowych w zakresie prawidłowego posługiwania się sztućcami (widelcem, łyżką). Kulturalne zachowanie się przy stole, dbałość o zdrowie.

12.00–13.00

• w grupach młodszych- zabiegi higieniczne, przygotowanie do relaksu – nabywanie umiejętności samoobsługowych związanych ze zdejmowaniem i zakładaniem elementów garderoby. Relaks, słuchanie bajek, muzyki – wyciszenie.
  • w grupach starszych –relaks, słuchanie literatury dziecięcej, muzyki- wyciszenie, zabawy edukacyjne i wychowawcze organizowane przez nauczyciela oraz podejmowane z inicjatywy dzieci, utrwalanie poznanych treści edukacyjnych, praca indywidualna lub z zespołem dzieci, religia (oprócz wtorku)

13.00–13.45 – Spożywanie pierwszego dania obiadu, podwieczorek – kultura spożywania posiłków.

13.45–14.15 – Praca indywidualna z dziećmi, zabawy ogólnorozwojowe.

14.15–15.00 – Zabawy dowolne.

15.00–16.00 – Zabawy inspirowane przez dzieci, porządkowanie sali, rozchodzenie się dzieci.

Realizacja podstawy programowej od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00- 13.00

Zajęcia religii w grupach 5-6-latków odbywają się w poniedziałki i wtorki w godzinach 13.00- 14.00

Wytworzył:
Udostępnił: