☰ Menu
Przedszkole w Mielnie

Niedziela 05.05.2024

A A A A
A A+ A++
zaawansowane

Deklaracja dostępności

 

 

 

 

 

Deklaracja dostępności

Wstęp Deklaracji

Przedszkole w Mielnie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Przedszkole w Mielnie.

Data publikacji strony internetowej: 2012-10-04.

Data ostatniej dużej aktualizacji: 2021-02-08.



Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub włączeń wymienionych poniżej.

Treści niedostępne

         Niektóre informacje zamieszczone w formie załączników nie są dostępne cyfrowo, ponieważ zostały przekazane do publikacji w formie papierowej wymagającej przetworzenia do postaci elektronicznej (za pomocą skanowania). Niektóre informacje zamieszczone w formie artykułów lub załączników nie są dostępne cyfrowo w całości, ponieważ zostały opublikowane przed dniem wejścia w życie wyżej wskazanej ustawy.

 

Wyłączenia

 
Filmy i multimedia zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy. Przygotowanie ich pełnej dostępności wiązałaby się z nadmiernym obciążeniem dla podmiotu publicznego. Mapy są wyłączone z obowiązku zapewnienia dostępności.

Inne informacje i oświadczenia
Przedszkole korzysta z Generatora WWW oferowanego przez firmę LIBRUS i ZETO , który jest przygotowany w taki sposób, aby strona internetowa, mogła spełnić wszystkie istotne wymogi standardu WCAG 2.0, określone w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 4 kwietnia 2019r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych.

Serwis BIP nie posiada dedykowanej aplikacji mobilnej.
Serwis zbudowany został w oparciu o metodę ?Responsive Web Design?, dzięki której automatycznie dostosowuje wyświetlanie do rozdzielczości oraz wielkości ekranu.


Oświadczenie sporządzono dnia 2021-01-15. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny z wykorzystaniem listy kontrolnej - wersja 1.01 udostępnionej przez Ministerstwo Cyfryzacji Dostępność cyfrowa.
Strona posiada następujące ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami:
- zmiana rozmiaru tekstu: oprócz napisów rozszerzonych oraz tekstu w postaci grafiki, rozmiar tekstu może zostać powiększony do 200% bez użycia technologii wspomagających oraz bez utraty treści lub funkcjonalności (1.4.4 AA)
- zmiana koloru elementów strony przez użytkownika (1.4.3 AA)
- wskazanie języka strony w atrybucie ?lang? i jego zmianę w zależności od wybranego na stronie języka (3.1.1 A)

Aktualnie trwają prace nad konwersją wszystkich plików PDF do wersji dostępnych cyfrowo i poprawą semantyki kodu.


Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą odpowiedzialną jest Joanna Daniuk -Walach adres poczty elektronicznej przedszkolemielno@wp.pl lub tel. +48 94 31 89 347. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.

Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

 

Budynek przedszkola jest budynkiem wolnostojącym, dwukondygnacyjnym, monitorowanym wewnętrznie. Przed wejściem na teren przedszkola znajduje się furtka, która ma odpowiednią szerokość dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku. Do budynku prowadzi wejście główne- dolne znajdujące się od strony osiedla otwierane w godzinach pracy przedszkola. Ponadto dla interesantów dostępne jest wejście górne z dzwonkiem, do którego prowadzą schody zewnętrze, niedostępne dla osób niepełnosprawnych. Wejście główne- dolne posiada odpowiednią szerokość dla osób poruszających się na wózku. Drzwi prowadzące do wejścia głównego są dwuskrzydłowe, otwierane ręcznie. Brak jest podjazdów, platform najazdowych dla osób korzystających z wózków inwalidzkich. Nad wejściem głównym nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabo widzące. Przed wejściem głównym dolnym po lewej stronie znajduje się domofon. Do sal dzieci i pomieszczeń biurowych prowadzi klatka schodowa , która nie jest dostosowana do poruszania się osób na wózkach inwalidzkich. Korytarze posiadają odpowiednią szerokość dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Budynek nie posiada wind, pochylni, podjazdów, platform najazdowych, informacji głosowych, pętli indukcyjnych. Łazienki nie są dostosowane dla osób niepełnosprawnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Baille?a, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Brak jest możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online. Możliwy jest wstęp z psem asystującym do wszystkich pomieszczeń budynku. Przedszkole nie posiada własnego parkingu. W pobliżu przedszkola znajdują się miejsca parkingowe bez wydzielonych miejsc dla osób niepełnosprawnych. W przedszkolu nie ma możliwości skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego na miejscu lub online.

 

 

GUS - RAPORT DOSTĘPNOŚCI (kliknij aby pobrać)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wytworzył:
Dyrektor
(2021-01-15)
Udostępnił:
Małgorzata Szymczak
(2021-03-27 15:04:50)
Ostatnio zmodyfikował:
Dżuga Grzegorz
(2021-06-11 10:19:38)

       DRUKUJ TĘ STRONĘ Obrazek drukarki    
 
liczba odwiedzin: 7371